Akce

Dnem 04. 04. 2022 zahájila Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) ve vybraných oblastech obvodu Prahy 2 komplexní úklid komunikací (dále KÚK). KÚK spolu s každodenním strojním a ručním čištěním přispívá ke zlepšení čistoty obvodu a tím ke zkvalitnění životního prostředí v místě Vašeho bydliště. Žádáme proto řidiče a majitele motorových vozidel, aby ve vlastním zájmu ve dnech prováděných KÚK neparkovali v oblastech vyznačených dopravními značkami a nebránili tak průjezdu strojů pro úklid komunikací.

Termíny čištění  jednotlivých bloků ulic naleznete zde a v kalendáři. Podle ulic najdete termín na stránkách TSK zde

Sledujte dopravní značení v okruhu svého bydliště!

Na území městské části Praha 2 jsou od 5. 1. 2022 umístěny na stávajících stanovištích nové nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Sběr olejů a tuků přešel do systému hl. m. Prahy. Pravidelnou obsluhu sběrných nádob bude nyní zajišťovat společnost Viking group, s. r. o. na základě smlouvy o spolupráci s hl. m. Prahou. Černé nádoby s růžovým víkem jsou zřetelně označeny polepem s návodem. Jsou uzamčeny, aby se zamezilo vhazování nepatřičného odpadu, ale také manipulaci s obsahem.

Nádoby jsou umístěny na níže uvedených stanovištích

Objednání nádoby zajišťuje vlastník nemovitosti nebo jím pověřený správce. Registrační formulář:  https://bio.praha.eu/formular/

Druhou  možností je obrátit se přímo na svozovou společnost, která s vámi vše potřebné zařídí. V Praze 2 je to Komwag, a. s., Perucká 10, Praha 2, tel. 236 040 022, obchod@komwag.cz.

Poskytnutí BIOpopelnice a zajištění pravidelného vývozu je od roku 2022 bezplatné.

Náklady se službou mohou vzniknout v případech objednání si vyššího počtu klíčů k nádobě nebo nadstandardní služby zanášky.

Co patří a nepatří do BIOpopelnice

webové stránky: https://bioodpad.praha.eu/

e-mail: bioodpad@praha.eu, komwag@komwag.cz

Zdroj: MHMP

Stránky

Návštěvníci

  • Celkový počet zobrazení všech stránek: 599540
  • Celkový počet zobrazení webu: 28617
  • Statistika od: 22.04.2021 - 19:19
 

Najdete nás i na

Kontaktujte nás

Adresa

Městská část Praha 2
Nám. Míru 20
120 39 Praha 2

Tel: 236044246, 236044215

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.