Akce

Od úterý 14. 4. 2020 je obnovena služba přistavování velkoobjemových kontejnerů pro občany na veřejné prostranství. Aktuální harmonogram naleznete zde.

Jak při likvidaci odpadů přesně postupovat radí leták MŽP   https://www.mzp.cz/C1257458002F0DC7/cz/news_20200330_tridit_odpad_smi_jen_zdravi_rousky_vyhazujte_v_plastovem_obalu/$FILE/SOTPR-nakladani_s_odpady_koronavirus-20200330.pdf. Ten seznamuje s doporučeními SZÚ pro domácnosti, ve kterých se vyskytují osoby v povinně nařízené karanténě nebo osoby s prokázaným onemocněním COVID-19, ale také pro všechny, kteří se při nezbytném pohybu venku chrání ochrannými pomůckami jako jsou roušky a rukavice.

Více než obvykle je teď důležitá i základní poučka pro manipulaci s odpadky - řádně si umyjte ruce. A teď nejen po odnosu odpadků, ale i před ním.

Po dohodě s MHMP se otevřel od pondělí 30. 3. 2020 znovu Sběrný dvůr hl. m. Prahy v Perucké ul. č.10, Praha 2, s následujícím omezením:

Opatření proti COVID:

  1. Ochranné pomůcky/dezinfekce/rouška u obsluhy dvora je samozřejmá
  2. Na sběrný dvůr bude vpuštěn pouze občan s nějakou formou zakrytí dýchacích cest
  3. Na sběrném dvoře bude v jeden okamžik pouze jedno vozidlo – do vjezdu vždy obsluha umístí ceduli STOP, aby se vjezdu dalšího vozu zabránilo

Žádáme občany, aby tyto podmínky dodržovali!

Otvírací doba sběrného dvora není omezena - https://www.komwag.cz/odpady/sberny-dvur-hl-m-prahy

Informace o provozní době všech sběrných dvorů jsou k dispozici rovněž na Portále životního prostředí hl. m. Prahy http://portalzp.praha.eu/jnp/cz/tiskove_zpravy_z_mesta/sberne_dvory_na_uzemi_hlavniho_mesta_se.html

Věříme, že otevření sběrných dvorů napomůže omezení vzniku černých skládek na území městských částí.

Stránky

 
 

Najdete nás i na

Kontaktujte nás

Adresa

Městská část Praha 2
Nám. Míru 20
120 39 Praha 2

Tel: 236044246, 236044215

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.