Akce

Městská část Praha 2 se dlouhodobě potýká s nepořádkem na stanovištích nádob na tříděný odpad umístěných na veřejném prostranství. Nejhorší situace je na Vinohradech. Proto se rozhodla postupně veřejná stanoviště rušit. Ovšem pouze za předpokladu, že se podaří umístit nádoby na třídění do většiny bytových domů v dosahu těchto stanovišť. Je to běh na dlouhou trať, ale možnosti tu jsou.

V první fázi potřebujeme vědět, kolik majitelů domů bude mít o tuto službu zájem, abychom mohli projednat s Magistrátem hl. m. Prahy možnost financování a termíny schválení žádostí.

Nádoby na odpad, vč. obsluhy a likvidace odpadu jsou hrazeny hlavním městem. Zpoplatněno je pouze přistavení nádob ke svozu, pokud ho majitel domu požaduje. Nádoby na tříděný odpad nezapáchají, takže obyvatelé domu nemusí mít obavu z jejich umístění v domě nebo na dvoře.

Podmínkou získání těchto nádob je:

1) nádoby musí být umístěny ve vnitřním vybavení domu (chodba, sklep, průjezd, dvůr apod.)

2) jsou určeny pouze obyvatelům domu (ne pro provozovny a živnosti, pokud v domě jsou)

3) žádat o nádoby může vlastník domu nebo jím pověřený správce

Prioritně budou vyřizovány žádosti vlastníků v nejvíce zatížených ulicích Vinohrad.

Pokud máte zájem o tuto službu, a jste vlastník nebo správce domu, obraťte se na Odbor životního prostředí ÚMČ Praha 2 a to:

1) telefonicky na bezplatnou Infolinku Ulice Prahy 2 – 800 879 222

2) e-mailem  infolinka@praha2.cz  do předmětu napište „VNITŘNÍ SEPARACE 2018“

3) přes kontaktní formulář na www.cistadvojka.cz do předmětu napište „VNITŘNÍ SEPARACE 2018“

4) písemně na adresu úřadu ÚMČ Praha 2, Odbor životního prostředí, nám. Míru 20, 120 00 Praha 2

Všem majitelům domů, kteří se na odbor životního prostředí obrátí, poskytneme bližší informace k vyřizování žádostí.

Zveme všechny obyvatele (nejen) Prahy 2 na Ekofestival aneb tradiční den s Komwagem, který se uskuteční 16. 5. 2018 v areálu společnosti Komwag v Perucké ulici na Praze 2 v sousedství parku Havlíčkovy sady. Ekofestival bude probíhat od 9 hodin do 13 hodin.

Čeká vás edukační program pro děti z oblasti životního prostředí a další. Stan Tonda Obal, biketrial show, agility vystoupení, výstava úklidové a popelářské techniky, RC modely aut, malování na obličej, popelářská angličtina, zmrzlina zdarma, soutěže o ceny.

Na této akci nebude chybět ani Čistá dvojka. Stánek programu naleznete uvnitř areálu. Pracovnice odboru životního prostředí ÚMČ Praha 2 se budou těšit na vaši návštěvu. Na stánku budou k dispozici letáčky s informacemi o třídění odpadu a drobné dárky.

Spolupořadatelé: EKO-KOM, Městská část Praha 2 - Čistá 2

Mobilní sběry textilu jsou součástí již známého projektu Textileco, jehož hlavním partnerem je Český červený kříž (ČČK). Opět je také u kontejnerů možnost odložení vysloužilého, drobného elektra ve výhradní spolupráci se společností ASEKOL a.s. Mobilní sběr tak přináší občanům možnost recyklace v blízkosti svého domova. Projekt Mobileco – je bez nároku na dlouhodobý zábor veřejného prostranství. Podrobnosti o tomto sběru naleznete na http://www.textileco.cz/mobileco  a http://www.cervenykriz.eu/cz/satstvo.aspx .

Termíny přistavení jsou uveřejněny v kalendáři.

Do vhozu pro TEXTIL patří: oděvy, oděvní doplňky, kabelky a tašky, párová obuv, hračky, bytový textil (povlečení, záclony, ubrusy, deky).

Do vhozu pro ELEKTRO patří: telefony, notebooky, tablety, PC příslušenství, fotoaparáty, elektro hračky, nabíječky, baterie a další drobné elektrospotřebiče

Do kontejneru nepatří: koberce, matrace, molitan, mokrý, znečištěný, plesnivý textil a další netextilní materiály, televizory, monitory, žárovky, zářivky a velké domácí spotřebiče (ledničky, pračky, apod.) Tyto materiály lze odkládat do sběrných dvorů!

Stránky

 
 

Najdete nás i na

Kontaktujte nás

Adresa

Městská část Praha 2
Nám. Míru 20
120 39 Praha 2

Tel: 236044246, 236044215

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.